20 Lipiec 2019 04:13:30
Nawigacja
Strona główna
· News
· Download
· Szukaj
· Artykuły
Dla Rodziców
· Przemoc- poradnik
· Poradnik dla Rodzców
· Dopalacze
· Jaką szkołę wybrać?
· Mama Toshiba, tato Dell, a siostra MP3
Informacje ogólne
· Kalendarz roku szkolnego 2016 2017
· Wykaz podręczników
· Szkolny zestaw programów nauczania
· Godziny pracy pedagoga, biblioteki i świetlicy
· Zajęcia pozalekcyjne
· Historia
· Sztandar
· Biografia Patrona
· Grono Pedagogiczne
Dokumenty Szkoły
· Statut - nowa wersja
· Statut - stara wersja
· Regulamin Szkoły
· Procedury obowiązujące w szkole
· Procedury wypadkowe
· Program Wychowawczy
· Szkolny Program Profilaktyki
Konkursy
· Konkurs profilaktyczny
Szkolny Klub Wolontariatu
· Dzaiałalność SKW
· Drużyna harcerska
· Działalność Samorządu Uczniowskiego
Materiały dla uczniów
· Zajęcia artystyczne
· Budowa Ziemi
· Geografia - rodzaje skał
· Geografia - procesy na Ziemi
· Lodowce górskie i lądolody
· Gleby i roślinność na Ziemi
· Zróżnicowanie lasów w Polsce
Galerie
· Jasełka 2017
· Tragi szkół 2018
· Dzień Patrona
· Dzień Wiosny
· Droga Krzyżowa
· Warsztaty profilaktyczne
· 3 Maja
· Targi szkół
· Bal gimnazjalny
· Absolwenci 2017
· Absolwenci 2018
Archiwum
· rok szkolny 2002/2003
· rok szkolny 2003/2004
· rok szkolny 2004/2005
· rok szkolny 2005/2006
· rok szkolny 2006/2007
· rok szkolny 2007/2008
· rok szkolny 2008/2009
· rok szkolny 2009/2010
· rok szkolny 2010/2011
· rok szkolny 2011/2012
· rok szkolny 2012/2013
· rok szkolny 2013/2014
Komunikacja
· Ciekawe strony
· Kontakt z redakcją
name
content
Pięć porcji warzyw i owoców! O tym jak włączyć je do jadłospisu

W klasach pierwszych naszego gimnazjum, w ramach programu „Żyj smacznie i zdrowo” zostały przeprowadzone lekcje o zdrowym odżywianiu. Celami tego wydarzenia były:

- wdrożenie nawyków zdrowego odżywiania,

- poznanie przez uczniów zaleceń dotyczących spożycia warzyw i owoców, w tym  

   dotyczących spożywania ich na surowo oraz w odpowiednich ilościach (porcjach),

- uświadomienie uczniom wartościowych składników występujących w warzywach

   i owocach oraz ich wpływu na harmonijny rozwój organizmu.

W klasie IB lekcję przeprowadziła pani Monika Świergiel, w klasie IA pan Szczepan Barański, a w klasie ID lekcję przeprowadzili koledzy z równoległej klasy – Cezary Zięba i Bartosz Maciejewski. Przedstawili oni wiele planszy ilustrujących to, w jaki sposób należy się odżywiać. Oprócz tego podzielili klasę na grupy i każda z nich przygotowała własny, oryginalny przepis na bogaty w składniki odżywcze posiłek. Słuchacze otrzymali również książeczki z przepisami.

Cieszymy się, że uczniowie bardzo zainteresowali się zajęciami na temat zdrowego odżywiania. Efektem tej pracy jest wprowadzenie do sklepiku szkolnego świeżych owoców.

 

Bartosz Maciejewski i Cezary Zięba

Sukcesy recytatorek

19.03.2015 r. przeprowadzono Powiatowe Eliminacje Małego Konkursu Recytatorskiego organizowanego przez Towarzystwo Kultury Teatralnej.
Gimnazjum im. K.K. Baczyńskiego reprezentowało pięć uczennic.
Komisja w składzie: Adolf Krzemiński – przewodniczący, Marek Ślufarski oraz Marian Popis doceniła recytatorską prezentację gimnazjalistek z Lipska.
Laureatkami konkursu zostały: Gabriela Pałka z kl. IIc – uczennica p. Teresy Grzeszczyk, Angelika Kłódka z kl. IIIb, Martyna Boniatowska z kl. IIIb – uczennice p. Marzeny Krukowskiej.
Wyróżnienia otrzymały: Karolina Kuna z kl. IIb – uczennica p. Julity Grabskiej, Małgorzata Tobis z kl. IIc – uczennica p. Teresy Grzeszczyk.

Uczennice nagrodzone zostały dyplomami oraz książkami, które wręczyli: jurorzy, p. M.Szymczyk – Z-ca burmistrza Miasta i gminy Lipsko oraz p. Izabela Ronduda – dyrektor LCK. Gratulujemy!

Marzena Krukowska

Eliminacje powiatowe OTWP

W dniu 23 marca 2015 r. odbyły się eliminacje powiatowe XXXVIII edycji Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej pt. „Młodzież zapobiega pożarom”. Turniej składał się z dwóch części: pisemnej i ustnej. Naszą szkołę reprezentowało dwóch  uczniów klasy II B – Mateusz Michalec i  Michał Ulikowski. Do części ustnej zakwalifikował się Mateusz Michalec,  który zajął II miejsce w II grupie wiekowej.

                                                 Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów
Marzena Malec

Propozycje filmowe na Dzień Wiosny

W piątek 20.03.2015 z okazji zbliżającej się wiosny odbędą się projekcje filmów.

Możecie wybrać dwa filmy. Filmy wyświetlane będą w dwóch turach: I tura o godz. 10,40 i II tura po obiedzie o godz. 12,40. Do wtorku (17.03.15) proszę podać wychowawcy nr filmu i tytuł.

Zobacz recenzje filmów.

Targi szkół ponadgimnazjalnych

UWAGA!!!

TARGI SZKÓŁ

 PONADGIMNAZJALNYCH

w Gimnazjum im. K.K. Baczyńskiego w Lipsku

Zapraszamy zainteresowane szkoły o zgłaszanie uczestnictwa w Targach Szkół, które odbędą się w naszym gimnazjum

7 maja (czwartek) 2015r.

Zainteresowane szkoły prosimy o kontakt telefoniczny

z sekretariatem gimnazjum pod numerem (48) 3781072 lub na adres mailowy – pglipsko@wp.pl

Sekretariat szkoły czynny jest codziennie

w godzinach 7:30 – 15:30.

Swoje uczestnictwo należy zgłosić do  27 kwietnia 2015r.

Dzień Patrona

Tegoroczny Dzień Patrona, który odbył się  25 lutego, był świętem pieśni patriotycznej, filmu oraz tańca i miał charakter konkursowy.

Gimnazjaliści rozpoczęli świętowanie od obejrzenia filmu w LCK, którego tematyka ściśle wiązała się z Patronem oraz jego pokoleniem.

Część oficjalną uroczystości otworzyła Pani Dyrektor Magdalena Cieślak, witając zaproszonych gości: Ks. Dziekana  Henryka Jagiełę, Pana Burmistrza Jacka Wielorańskiego, Zastępcę Burmistrza  Panią Mariolę Szymczyk oraz przedstawicieli Rady Rodziców Tomasza Duszę i Martę Potocką-Wróblewską oraz społeczność szkolną.

Konkurs pożarniczy

Dnia 27 lutego 2015 roku  o godz. 1000  w UMiG w Lipsku odbył się gminny etap Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej  pt. „Młodzież zapobiega pożarom”, w którym udział wzięli trzej uczniowie naszego Gimnazjum: Mateusz Michalec  kl. 2B, Michał Ulikowski  kl. 2B, Sławomir Rusin kl. 3A.

Do etapu powiatowego zakwalifikowali się: Michał Ulikowski, zajmując I miejsce
i Mateusz Michalec,  zajmując  II miejsce. Opiekunem uczniów jest p. Marzena  Malec.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!

Choinka szkolna

Dnia 12 lutego 2015 r. w naszej szkole odbyła się zabawa choinkowa połączona z dyskoteką walentynkową. Wszyscy świetnie się bawili przy utworach granych przez zespół BRAVO. Dodatkową atrakcją był występ rapującego Eryka Bieńka oraz utalentowanych tancerek z zespołu Jumping Girls, przygotowujących się pod opieką pani Ewy Gołdy.  Serdecznie dziękujemy pani Dyrektor, wszystkim nauczycielom, obsłudze oraz przede wszystkim rodzicom, którzy przygotowali dla nas poczęstunek.
Agata Bryła

Projekt maskotki Asi Wojtas zwyciężył

Dnia 24 lutego 2015 r. w siedzibie Komendy Wojewódzkiej Policji w Radomiu odbyło się rozstrzygnięcie konkursu plastycznego.

Celem realizacji tego przedsięwzięcia było wyłonienie autora najciekawszej pracy artystycznej dotyczącej nowego wizerunku przyjaznej maskotki policyjnej, promującej garnizon mazowiecki, wykorzystywanej podczas działań profilaktycznych Policji.

W konkursie wzięło udział 944 prace plastyczne, sporządzone różnymi technikami, np. rysunek, wydzieranki, wyklejanki z użyciem kredek, flamastrów, farb (plakatowych, akrylowych, pasteli olejnych i suchych), materiału, wełny, bibuły, plasteliny, wykonane przez uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z terenu 28 powiatów garnizonu mazowieckiego.

Nagrodę główną za projekt maskotki "Zebry" otrzymała Joanna Wojtas ( kl. II a), natomiast wyróżnienie zdobył Patryk Gorczyca (III a) - uczniowie Gimnazjum im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego w Lipsku. Opiekunem nagrodzonych była nauczycielka sztuki p. mgr Aneta Dziadosz.

Zdjęcia prac konkursowych
Uwaga! Konkurs filmowy!
Mlodzi o łupkach
Zapraszamy do udziału w konkursie  geologiczno-filmowym „Młodzi o łupkach 2015”.

Konkurs „Młodzi o łupkach” polega na przygotowaniu krótkiej historii na scenariusz filmowy, w którym będą zaprezentowane różne aspekty poszukiwania i wydobywania gazu z łupków. Uczniowie mają dowolność w doborze konwencji i gatunku filmu, może być to zarówno film obyczajowy, przyrodniczy jak i komedia, kryminał czy science-fiction. Prace konkursowe można zgłaszać indywidualnie lub w grupach dwu- i trzyosobowych do 31 marca 2015 roku.

Autorzy 15 najciekawszych historii filmowych zostaną zaproszeni na dwudniowe warsztaty geologiczno-filmowe z udziałem aktorów. Podczas warsztatów młodzież szkolna zapozna się z technikami przygotowywania scenariuszy filmowych, a także pozna kulisy pracy aktorów, reżyserów i scenarzystów. Uczniowie także sami będą mogli wcielić się w poszczególne role, nagrywając krótkie sceny filmowe pod okiem doświadczonych aktorów. Po zakończeniu warsztatów uczestnicy będą mogli uzupełnić swoje wcześniejsze prace konkursowe o wiedzę geologiczną i warsztatową, a najciekawszy scenariusz zostanie zrealizowany przez profesjonalną ekipę filmową. Finałem konkursu będzie uroczysta premiera filmu podczas jednego z festiwali filmowych dla dzieci i młodzieży. Dla zwycięzców oprócz nagrod konkursowych oczywiście ocena celująca z geografii.
Więcej informacji udziela p. Anna Jabłońska i K. Kwiatkowska
Strona konkursu

Zapraszamy do udziału w konkursie.

Sukces Szymona
11. lutego odbył się w Warszawie finał wojewódzkiego konkursu historycznego, w którym Szymon Michałek, uczeń klasy II a uzyskał tytuł finalisty.
Szymon wykazał się tym samym wiedzą i umiejętnościami obejmującymi podstawę programową gimnazjum oraz wiadomościami rozszerzonymi
 o zagadnienia wynikające z tematu przewodniego tegorocznego konkursu - "Rola jednostki w historii na przykładzie wybranych postaci z historii Polski".
Serdecznie gratulujemy.
dane adresowe
Gimnazjum
im. K. K. Baczyńskiego
27-300 Lipsko
ul. Zwoleńska 16 A
tel/fax (048)3781072
pglipsko@wp.pl
dyrekcja
Dyrektor szkoły:
mgr Magdalena Cieślak
tel. 48 378 10 72

Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Losowa Fotka
Kuratorium Oświaty w Warszawie

Miasto i Gmina Lipsko

Starostwo Powiatowe w Lipsku

Parafia Świętej Trójcy w Lipsku

Lipskie Centrum Kultury

Biblioteka Pedagogiczna

Lipsko.24


Twoje Radio Lipsko

Okręgowa Komisja Egzaminacyjna

Centralna Komisja Egzaminacyjna

Ministerstwo Edukacji Narodowej

Lubelskie Hospicjum dla Dzieci im. Małego Księcia

Fundacja Dzieci Niczyje
Wygenerowano w sekund: 0.06 19,017,670 unikalne wizyty